Menu

CD Na stolku v herně (2022)

CD Na stolku v herně jsme připravovali několik let. Nejdříve pouze ve dvou, Karkula a Váša, a pak již s basou Bobše, čím se tento repertoár dostal do požadovaného soundu. Některé skladby jsou zároveň inventurou tvorby z 80 let, a dalším bonusem je několik hostů z našeho hudebního okruhu.

Obal CD Na stolku v herně

Malá vsuvka k obalu. Na stolku v herně se vystřídají naše osudy, je slogan který implikuje promítnutí osudů osobností z různých dob a uměleckého zaměření. Poslední karta ze sedmi je určena právě vám, kteří budete CD poslouchat.

Distribuce od 17.11.2022

Upoutávka na CD – ukázky skladeb: Upoutávka na CD Na stolku v herně (10,2 MB)

Seznam skladeb:

Název skladby Autoři hudby/textu
1. Příběh Sboru hudby Sbor hudby/Pavel Kováč, Jirka Dvořák
2. Červený stan Sbor hudby/Jirka Dvořák
3. Běžím I Sbor hudby/Petr Randula
4. Strach z kamínků Sbor hudby/Pavel Kováč
5. Narodil se panchart Sbor hudby/Fráňa Šrámek
6. Báseň skoro na rozloučenou Sbor hudby/Václav Hrabě
7. Shadow watching Sbor hudby/Petr Randula
8. Na stolku v herně Sbor hudby/Vítězslav Nezval
9. Lepší ruka zdravá Sbor hudby/Jirka Dvořák
10. Rozloučení Sbor hudby

Ve skladbách 1,2 a 9 jsou motivy skladeb kapely Třírychlostní Pepíček. Obě kapely jsou personálně propojeny od roku 1983, kdy společně vystupovali na Valných hromadách v Brně a Praze. V roce 2015 se Sbor hudby opět zformoval a obnovil tvůrčí činnost.

Hrají a zpívají (1–10):

Hosté:

Mikoláš Chadima saxofon (1,9) Petr Fiala kytary (8,9) Josef Ostřanský kytara (7) Josef Klíč violoncello (9) Milan Vašíček kytara (6) Zuzana Randulová zpěv (2,3)

Nahrávka, mix, mastering: Luboš Malinovský, Design CD: Michal Rafaj

Nahráno v Brně Jundrově v letech 2020–2021

První ohlasy – Benjamin Amundssen vydavatel časopisu Batcho PinJi

Album je naprosto fantastické. Zní to dobře, kompletní stopáž je velmi naléhavá, každý post je důstojný poselství, které cítím po celou dobu. Nástroje dokonale spolupracují ve prospěch celkového výrazu a dílo je tak velkolepé, jak jen může být v popisu a prožitku dnešní doby. Připomíná mi nejlepší díla RIO (Rock in oposition) celoevropského formátu 70'/80' let. Největší překvapení je ve zpěvu a textech, tedy pouze pro mne, dobře informovaní už věděli své. Zaujaly mne basové linky, zní Floydovsky. Housle mi šimrají, miluji dialog kláves a strunných legát, sám jsem vždycky toužil mít elektrické housle už v dětství. Toto jako celek je zdaleka nejvýraznější česko~moravské album posledních let. Úplně jsem vzdychal. Po celou dobu vaší symfonie. Bravo a gratuluji celému kolektivu Sboru hudby.

BtA – CD na talíříBtA – CD na talíříBtA – Snídaně s CD, Jak jinak

Momentky z natáčení ve studiu

Karkula a Bobeš v plném nasazeníBobeš se nadechujeVašek v plném soustředění
Tady se to vše potkáváTady se to vyjasňujeTady se to hrajeVašek se nadechujeZátiší ve studiuDalší partMikoláš ChadimaPepa Klíč
Blázni ze Sboru hudby
SOFTconsult