Menu

ValMez v Praze

6.2.2024

21.2.2024 od 19:30, Klub Varšava, Praha Vinohrady

Kapely Sbor hudby a Slepé střevo oslavily minulý rok 40 let od vzniku na festivalu Valašský špalíček. Po letošních společných koncertech v Brně a Trenčíně vystoupí v Praze v klubu Varšava ve středu 21.2.2024 od 19:30 hodin. Obě kapely jsou propojeny nejen personálně, ale hlavně vzájemným přátelstvím, které nevymizelo ani po letech. V rámci koncertu zavzpomíná na podhoubí alternativních kapel 70. a 80. let i dramaturg Miloš Čuřík.

SBOR HUDBY

V současnosti kapelu charakterizuje přídomek experimental music, protože vytváří skladby ve více směrech. Kořeny jsou stále v under-alternativních postupech. Vznikla v roce 1983, a taky zanikla po řadě koncertů v Brně, Havířově, ValMezu … pro rozprchnutí členů mimo základnu. Současní členové Sboru hudby Petr „Karkula“ Randula, Václav Košťál, Jíří „Bobeš“ Prokš hráli v kapelách: Třírychlostní Pepíček, Ještě jsme se nedohodli, Hudební divadlo, Rytmická mládež, Slepé střevo/Rytmus 84, Masomlejn, Radegast, Minimální orchestr. Na koncertě zahrají skladby, které vydali na CD Na stolku v herně.

SLEPÉ STŘEVO

Kapela vznikla v zahradním domku u Fialů ve ValMezu v roce 1983, což bylo místo kam chodilo jamovat více muzikantů. Petr Fiala se tedy rozhodl se svými vrstevníky na nic nečekat a jít na to zostra. Následovalo několik koncertů na soukromých akcích a pak na podzim 1983 v Praze, v rámci Valné hromady. Následovalo přejmenování na Rytmus 84 a personální změny. Celý repertoár z té doby se podařilo zachytit na kazetě (později CD) Nečum a tleskej, která obletěla Československo fyzicky i v éteru. Cílem bylo vytvořit nahrávku která má „profesionální“ kvality v tehdejších možnostech – tak to definoval Petr „Karkula“ Randula před začátkem akce v roce 1985. Byl to první projekt vydavatelství Rytmické mládeže. Řada členů kapely se pak stala zakládající sestavou Mňágy a Žďorp.

Předprodej zde: https://goout.net/…dby/szvsexw/

FB událost: https://fb.me/e/dNhsR7mYm

 

ValMez v Praze