Menu

Sbor hudby - vernisáž JIŘÍ ČERNICKÝ - SPIRITISTICKÁ SCIENCE

21.11.2017

Jirka Černický uvádí svou výstavu. my jsme připraveni hudebně přispět Sbor hudby zahrál na vernisáži Jirky Černického v Galerii Kaple – Valašské Meziříčí, 6.12.2017 od 18 hodin. Hledání neprozkoumaného nás spojuje, výběrem skladeb podtrhneme duchovní spojnice. Myšlení stroje, text k této skladbě jsem napsal v Ústí na Labem v roce 1989. Byla to má reakce na technologii umělé inteligence a její nekonečný prostor (což mě spíše děsilo). Hudba vznikala v průběhu posledních dvou let. Fanfáry proti strachu navazují na hudebně vizuální projekt Technologie struktury, který vznikl v Ústí v roce 1988. Hudbu a animaci k Fanfárám proti strachu jsme vytvářeli během posledního roku. Ledová královna je spojnice všech hudebních směrů v naší tvorbě.

S Jirkou jsem se seznámil v době revoluce (já v KC OF a on ve Studentském výboru). Následně jsme o sobě zjistili spojnice „jiných“ pohledů. Jirka kontinuálně rozvíjel svou vizuální kreativitu, já se v té době přenášel do IT technologií. Můj návrat k hudbě a vizuálním prvkům v poslední době se ideálně prolne v rámci vernisáže výstavy Jirky Černického v Galerii Kaple. Jirka si vybral naprosto neomylně skladby Myšlení stroje a Fanfáry proti strachu.

Fanfáry proti strachu – ukázka z animace
Fanfáry proti strachu – ukázka z animace
Fanfáry proti strachu – on-line animaceFanfáry proti strachu – on-line animaceFanfáry proti strachu – on-line animaceNávštěvníci vernisážeNávštěvníci vernisáže, sedící moje sestra Květa a paní Košťálová

 

Plakát na výstavu JIŘÍ ČERNICKÝ – SPIRITISTICKÁ SCIENCE (35 kB)