Menu

Ohlasy a video záznamy z Valné hromady 2020 v Brně 25.1.2020

1.2.2020

Před týdnem proběhla Valná hromada 2020 v Brně v klubu ArtBar.

Setkání přátel s plnou douškou emocí, Proběhlo to jakoby těch 36–38 let nebylo. Publikum bylo vnímavé a skvělé, kapely šly do toho naplno, zvukaři makali, personál klubu navodil atmošku. Speciální poděkování náleží Honzovi Bartoňovi, bez kterého by se nepodařilo akci uskutečnit. Náš organizační tým byl rozsáhlý, on a já. Dalším úspěchem jsou video záznamy, které ve zkráceném termínu připravil Martin A. Štvrtecký. No a řada fanoušků fotografů, která poskytla fota a vystavila je na Facebooku.

Sbor hudby v plné palbě, Bobeš, Fili, Karkula, Váša

Večer jsme věnovali přátelům, kteří již nejsou/jsou mezi námi: organizátorovi Valných hromad Petrovi Wernerovi, kulturní hybatelce Lence Zogatové, Jirkovi Dvořákovi a Ivo Horákovi, hudebním ikonám kapel Třírychlostní Pepíček a Odvážní Bobříci. No a logicky Mikolášovi Chadimovi, který je stále s námi, a v 80.letech se stal brněnským spolubojovníkem. Ale bohužel na této Valné hromadě nebyl přítomen, protože měl zdravotní problémy.

Petr Werner měl zvláštní povahu, jakoby ho to vše nebavilo. Ale moje zkušenosti s ním byly výborné. Petr pozval na pódia plno kapel z Brna a Moravy (Ještě jsme se nedohodli, Odvážní Bobříci, Třetí vlna bavlna, Atomová Mihule…), které by asi zanikly, a pravděpodobně by se ani nedověděly, že dělají výbornou hudbu. Já jsme se snažil o stejné v jiném regionu – Valašsko a s Bobšem v Havířově. Takže Petr Werner schválil naše návrhy na kapely jako Klec, Třírychlostní Pepíček, Sbor hudby, Slepé střevo, anebo vizuálně hudební projekt Hudební divadlo, které se staly součástí Valných hromad. Jedna příhodička závěrem. Než jsem musel na vojnu, domluvil jsem vystoupení mlaďochů z Val Mezu na Valné hromadě v Praze – kapely Slepé střevo. Petr Werner jen klasicky řekl „Tak jo“. Kluci s Broňou udělali správný binec, a tedy bylo potřeba to stvrdit. Petr Fiala mně poslal pohled z Prahy s textem „Veliteli Praha dobyta“ + 20 podpisů, což byl výborný nápad pro mne, ale nepotěšil kontráše. Na Ćtyráku to způsobilo podezření, že protistátní živly jsou infiltrovány do vojenské posádky (což byla pravděpodobně pravda, že).

Před delší dobou odešel náš kamarád Jirka Dvořák-Hrob, který s námi hrál v Třírychlostním Pepíčku. Zavzpomínali jsme na něj skladbou Lepší ruka zdravá

V roce 2019 v době vánoční zemřel Ivo Horák-Bobr, leader Odvážných Bobříků. Klikva-klikva připomněla člena naší rodiny skladbou Pod našima okny…

Video záznamy všech kapel které vystoupily na Valná hromada 2020 v Brně 25.1.2020

Klikva-klikva

Sbor hudby

Zahráli jsme současné věci, i starší v novém aranžmá. Ve finále s námi zahrál Petr Fiala (spolubojovník v několika dřívějších projektech) tři skladby, a bylo to jak před nedávnem. Koneckonců všichni jsme sbor hudby.

MCH3 (trio)

Zahráli bez Mikoláše Chadimy, ale ten nás pozdravil na dálku. Hudebně to přesně sedlo do koncepce těchto akcí. Velký dík kapele, že to nevzdala a šla do toho.

Hrozně

Brněnská alternativní kapela s originálním nástrojovým složením a vytříbeným stylem.

Statistika zhlédnutí video záznamů od 30.01–25.02.2020

Youtube statistika Valná hromada

Několik fotek z akce Valná hromada

ArtBar BrnoKarkula startuje Valnou hromadu 2020 v BrněKlikva-klikvaSbor hudbyMCH3 trioHrozněNebylo tomu nikdy nebylo, aby nás vymazali

Více fotek z Valná hromada 2020 v Brně